Česky | English
English Česky

Barbora de Nunes-Cambraia

Barbora de Nunes-Cambraia

Mezzosopranistka Barbora de Nunes-Cambraia, nominovaná na Cenu Thálie 2016 za titulní roli Carmen, získala hudební vzdělání na Pražské konzervatoři a Konzervatoři Plzeň a na řadě mistrovských kurzů doma i v zahraničí (mj. Masterclass José Cury v roce 2016 či Dagmar Peckové v roce 2012). Vystupuje pravidelně po celé republice, absolvovala turné po Brazílii, Japonsku, Thajsku, Izraeli, Maroku, Francii a Německu, spolupracuje se světovými a českými dirigenty a orchestry, objevuje se na českých i zahraničních divadelních scénách.

Nahrála několik kompaktních disků: v roce 2009 Amor eterno a Umění; v roce 2011 Písně Almy Mahlerové; v roce 2015 A Tribute to the Jewish Soul s Schulhoffovou Symfonií pro alt a orchestr Menschheit a Mahlerovými Písněmi o mrtvých dětech. V roce 2017 symfonickou fantazii Žítkovská bohyně; v témže roce Guitarra Cantante,; a v roce 2017 písňový cyklus The Magic Wheel of the Zodiac soudobé australské skladatelky Margaret Brandman.

Kromě Carmen ztvárnila Rosinu (Lazebník sevillský), Neris (Medea), Královnu Gertrudu (Hamlet), Idamanta (Idomeneo) Fenenu (Nabucco), Ježibabu (Rusalka), Kateřinu (Řecké pašije), Káču (Čert a Káča), Olgu (Evžen Oněgin), Cherubína (Figarova svatba), Paní Quickly (Falstaff), Maddalenu (Rigoletto), Třetí dámu (Kouzelná flétna), Malinu (Voják a tanečnice), Dinah (Tři přání aneb vrtkavosti života), Maru (Noc plná světla), Ernestinu (Příležitost dělá zloděje), Prince Orlofského (Netopýr), Wandu (Polská krev), Boulotku (Modrovous J.Offenbacha) a další.

http://www.barbora-polaskova.cz/

Nejbližší akce

Varhanní koncert

20. 5. 2022 18:00

J. S. Bach, J. F. N. Seger, J. Hassler

Michal Novenko – varhany

Housle & varhany

21. 5. 2022 18:00

J. S. Bach, G. F. Händel, G. Ph. Telemann

Monika Urbanová Růžková – housle, Daniela Valtová Kosinová – varhany

Další akce

Akce na e-mail

Přejete si dostávat akce a novinky do Vaší emailové schránky?

Kontakty

Kostel sv. Mikuláše
Malostranské náměstí
Praha 1 - Malá Strana
118 00

Tel.: 257 534 215
Email: info@stnicholas.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Další kontakty

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

Všechna práva vyhrazena Arcibiskupství pražskému

Všechna práva vyhrazena © 2022 NETservis s.r.o.