Česky | English
English Česky

Jan Thuri

Jan Thuri

Jan Thuri studoval hru na hoboj nejprve na Pražské konzervatoři u svého otce, F. X. Thuriho, a poté na pražské AMU a v Utrechtu. Je laureátem Mezinárodní hobojové soutěže na ostrově Wight a vítězem soutěže v Picardii (Francie), zúčastnil se také mistrovských kursů u J. L. Capezzaliho, M. Bourgue, J. Guicharda a J. Likina. Od r. 2005 je profesorem Pražské konzervatoře a vedle toho vede mistrovské kurzy v USA, Koreji a Japonsku. Ve své koncertní činnosti spolupracuje s předními domácími i zahraničními orchestry i komorními soubory, založil též vlastní těleso „Thuri Ensemble“.
Mimořádně pestrý repertoárový rejstřík Jana Thuriho zahrnuje výběr skladeb všech stylových období, včetně soudobých i avantgardních a je vyhledáván k interpretaci premiérových skladeb známých českých i světových soudobých skladatelů. Realizoval řadu nahrávek pro Český rozhlas, Radio France i BBC, na CD natočil mj. soubornou nahrávku hobojových koncertů F. X. Thuriho. Je oficiálním firemním hráčem hobojů společnosti Fossati-Paris.

Nejbližší akce

Ave verum

7. 12. 2019 17:00

J. S. Bach, W. A. Mozart, G. F. Händel

Markéta Fassati – soprán, Jan Thuri – hoboj, Jan Kalfus – varhany

Adventní koncert

8. 12. 2019 17:00

G. Ph. Telemann, A. Vivaldi, A. Plánický, J. J. I. Brentner, J. Foerster

Magdalena Heboussová – soprán, Marek Žihla – tenor, Adam Born – bas, Johana Chlupáčová, Barbora Formánková – flétna, Zuzana Meierová – lesní roh, Tereza Doubravská – hoboj, Barokní orchestr Pražské konzervatoře, Jakub Kydlíček – dirigent

Další akce

Akce na e-mail

Přejete si dostávat akce a novinky do Vaší emailové schránky?

Kontakty

Kostel sv. Mikuláše
Malostranské náměstí
Praha 1 - Malá Strana
118 00

Tel.: 257 534 215
Email: info@stnicholas.cz

 

Další kontakty

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Všechna práva vyhrazena Arcibiskupství pražskému