Česky | English
English Česky

Monika Urbanová Růžková

Monika Urbanová Růžková

Monika Urbanová Růžková začala hrát na housle v šesti letech. V roce 2000 byla přijata na Pražskou konzervatoř, kde studovala v letech 2000 – 2006 pod vedením prof. Dagmar Zárubové a prof. Jaroslava Foltýna. V roce 2011 završila magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause a prof. Leoše Čepického. V letech 2009-2010 absolvovala roční stáž na Hochschule für Musik und darstellende Kunst Wien ve třídě prof. Petera Schuhmayera.
Monika je laureátkou řady mezinárodních soutěží (2006 – 1. cena a cena za nejlepší provedení díla B. Martinů Soutěž Nadace B. Martinů, 2010 – 3. cena Stephanie-Hohl Wettbewerb ve Vídni). Pravidelně se účastnila mezinárodních mistrovských kurzů. Je též zakládající členkou Komorního orchestru Pavla Haase a od sezóny 2010 – 2011 je stálou členkou skupiny prvních houslí Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.
Monika Růžková se intenzivně věnuje komorní hře, je členkou smyčcového kvarteta Eve Quartet, s kterým se kromě klasického repertoáru věnuje také swingu. Jako sólistka vystoupila se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, s Filharmonií Hradec Králové, s Komorním orchestrem Pavla Haase. V prosinci roku 2011 vyšlo její CD s varhanicí Jiřinou Dvořákovou – Marešovou „Violin and Organ“.

 

Nejbližší akce

Další akce

Akce na e-mail

Přejete si dostávat akce a novinky do Vaší emailové schránky?

Kontakty

Kostel sv. Mikuláše
Malostranské náměstí
Praha 1 - Malá Strana
118 00

Tel.: 257 534 215
Email: info@stnicholas.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Další kontakty

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2023

Všechna práva vyhrazena Arcibiskupství pražskému

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.