Česky | English
English Česky

Pražákovo kvarteto

 Pražákovo kvarteto

Pražákovo kvarteto – jedno z nejlepších světových komorních uskupení – vzniklo v r. 1972, v době, kdy jeho členové studovali na pražské konzervatoři. V jejich interpretačním umění se snoubí unikátní česká kvartetní tradice s hudební virtuositou všech členů souboru.
Během 40 let své existence vystupoval soubor takřka na všech významných světových koncertních pódiích. Pravidelně koncertují ve světových hudebních metropolích (Praha, Paříž, Amsterdam, Brusel, Milano, Madrid, Londýn, Berlín, Mnichov a další) a jsou zváni na četné mezinárodní hudební festivaly, kde vystupovali s umělci jako Menahem Pressler, Jon Nakamatsu, Cynthia Phelps, Roberto Diaz, Josef Suk nebo Sharon Kam.
Pražákovo kvarteto v současnosti spolupracuje s nahrávací společností Harmonia Mundi (Praga Digitals), pro kterou natočilo více než 30 CD, z nichž řada získala vysoká mezinárodní ocenění. Krom ě toho má Pražákovo kvarteto za sebou četné rozhlasové nahrávky ve Francii, Nizozemí, Německu i České republice a řadu titulů realizovalo též pro společnosti Supraphon, Panton, Orfeo, Ottavo, Bonton a Nuova Era.
V r. 2010 došlo ke změně na postu primária kvarteta – zakládající člen souboru Václav Remeš musel ze zdravotních důvodů ukončit své koncertní aktivity a na jeho místo nastoupil dlouholetý blízký přítel Pražákova kvarteta Pavel Hůla, dosavadní primárius jiného vynikajícího českého souboru – Kocianova kvarteta.

http://www.prazakquartet.com/biografie

Nejbližší akce

Další akce

Akce na e-mail

Přejete si dostávat akce a novinky do Vaší emailové schránky?

Kontakty

Kostel sv. Mikuláše
Malostranské náměstí
Praha 1 - Malá Strana
118 00

Tel.: 257 534 215
Email: info@stnicholas.cz

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Další kontakty

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Všechna práva vyhrazena Arcibiskupství pražskému

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.