Urbanová Růžková Monika

Urbanova

Monika Urbanová Růžková začala hrát na housle v šesti letech. V roce 2000 byla přijata na Pražskou konzervatoř, kde studovala v letech 2000 – 2006 pod vedením prof. Dagmar Zárubové a prof. Jaroslava Foltýna. V roce 2011 završila magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause a prof. Leoše Čepického. V letech 2009-2010 absolvovala roční stáž na Hochschule für Musik und darstellende Kunst Wien ve třídě prof. Petera Schuhmayera.
Monika je laureátkou řady mezinárodních soutěží (2006 – 1. cena a cena za nejlepší provedení díla B. Martinů Soutěž Nadace B. Martinů, 2010 – 3. cena Stephanie-Hohl Wettbewerb ve Vídni). Pravidelně se účastnila mezinárodních mistrovských kurzů. Je též zakládající členkou Komorního orchestru Pavla Haase a od sezóny 2010 – 2011 je stálou členkou skupiny prvních houslí Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK.
Monika Růžková se intenzivně věnuje komorní hře, je členkou smyčcového kvarteta Eve Quartet, s kterým se kromě klasického repertoáru věnuje také swingu. Jako sólistka vystoupila se Symfonickým orchestrem hl. města Prahy FOK, s Filharmonií Hradec Králové, s Komorním orchestrem Pavla Haase. V prosinci roku 2011 vyšlo její CD s varhanicí Jiřinou Dvořákovou – Marešovou „Violin and Organ“.